Kuidas mu laps mind ikka üllatab vahel! 10. okt

Eile õhtul, kell oli juba päris hilja minu jaoks, tuli mu juurde tütar ning ütles, et tema tahab midagi küpsetada. Selleks ajaks ma just olin pool päeva köögis olnud, kokanud, koristanud ja nõusid pesnud (jah, käsitsi ja veel külma veega!). Ma ütlesin talle, et ma ei viitsi enam täna köögis midagi teha. Tema aga väitis, et ma ei pea midagi tegema, ta teeb kõik ise - kokkab, peseb, koristab. Noh....olen ennegi seda kuulnud, mis pole alati nii läinud, aga olin siiski nõus, las siis katsetab. Mina vaatan pealt :) 
Küsis siis, et kus on jahud ja mis jahusid meil kodus on. Meil olid just jahude valikud suht otsas, aga saadaval oli riisijahu ja toortatrajahu. Muidu meil kodus enamus ajast ka nisujahu, aga mahe nisujahu. Loona talu veski omad, ka toortatrajahu neilt. Leidub kapis ka kaerahelbeid, millest jahu teha, aga kuna mina olin mängust n-ö väljas, siis laps valis need jahud, mis olid juba jahu kujul olemas. Leidis ise kausid, vispli ja muud vajalikud köögitarvikud. Tegigi taigna ise valmis. Natukene uuris, et mida võiks vedelikuks veel panna peale vee. Soovitasin ka mõnesid maitseaineid nagu vanillisuhkur ja ka sutsuke soola. Suhkur oli tal endal loomulikult meeles, ta on mega maiasmokk!
Kui tainas sai valmis, siis mõtles, et mis sellega teha, kuhu panna. Soovitasin siis keeksivormi. Et lõikaks ka mina näiteks sisse sinna, aga see oli liiga tülikas tegevus, seega läks kergema vastupanu teed ja valis banaani. Ikkagi ju kergem lõigata, ei pea ka puhastama suurt midagi, erinevalt õuntest.
Ja selliselt see keeks tal valmis saigi!
Ja tõesti sai maitsev! Ise ta ka mekkis, aga talle ei meeldinud. Ilmselt liiga toortatrane. Toortatrajahul on spetsiifiline maitse. Mulle meeldis keeks aga väga! Hommikul panin ka veel mett peale ning maitsekooslus oli imeline

Ja kusjuures, köögi koristamisel oli ta samuti väga agar! Eks ma natukene ikka aitasin. Nõud ka ikkagi pesin mina, sest no ta oli ju juba nii suure töö ära teinud! Aga kuna temapoolne agarus oli nii innustav, siis sain sellest palju energiat ning köögi koristamine läks nagu niuhti!
Lubagem oma lapsi rohkem kööki! Nad päriselt teavad mida seal teha, isegi kui meie arvame teisiti. Ja isegi kui ei tea, siis las katsetavad! Neile meeldib see! :) 

Retsepti siis lisan ka siia, kogused küll vääääga umbmäärased nagu meile kohased :) 

Keeksi sisse läksid järgmised toiduained:

riisijahu
toortatrajahu
sutsu soola
vanillisuhkur
küpsetuspulber
muna
taimne piim
vesi
oliiviõli
suhkur
banaan

Toimetada tuleks nende toiduainetega järgmiselt: sega kokku kõik, mis kokku segada annab ehk siis jahud, maitseained, muna(d), taimne piim, vesi, suhkur, oliiviõli. Täitsa suvalises järjekorras, just nii nagu tuju tuleb! Ja äkki meeldib sulle veel midagi üllatuslikku lisada keeksi . näiteks rosinaid või kookoshelbeid või hoopis mandlijahu! Sega kõik ühtlaseks massiks. Mass jäi selline suhteliselt hästi segatav, mitte vedel, ega mitte väga paks ka. Vala tainas võiga määritud keeksivormi. Koori ning tükelda banaan. Tükelda erinevad kujud, just nii nagu meeldib ning lisa taignale peale, täiesti suvaliselt, just nii nagu meeldib! :) Ja pane ahju, 195 kraadi juurde küpsema. Ise mine multat vaatama! Ja keeks valmibki! Siis unusta keeks ise ära ja jälgi, et emmel meeles oleks ;) Valmis on keeks siis kui tikuga katsudes enam tikk taignaseks ei jää, nii umbes 20 minutit ahjus. Küll aga küpsetusaeg oleneb suuresti ka keeksi paksusest ehk siis ainete kogusest. Kõige kindlamalt on keeks valmis siis kui tuba on head lõhna täis ja tikk endiselt ei jää taignaseks! :)Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: