Kuidas luua muutust - 3 sammu 07. sept

Muutes oma toitumisharjumusi, võid muuta oma elu! Vahel toob isegi pisike muutus oma toidulaual kaasa suure muutuse kehas. Kahjuks on see alati nii (jah, ma saan seda väita), et kõik söömishäired, sõltuvused, liigsöömised, -joomised, lohutussöömised jne on seotud emotsionaalse poolega. Emotsioonid, lapsepõlv, suguvõsa muster mängivad siin suurt rolli. Nüüd ongi küsimus, et kuidas seda siis lahendada... Kui inimene leiab endas jõudu, et seda tunnistada endale, siis on ta juba sammukese lähemal muutustele. Ehk siis esimene samm on tunnistamine, et muutused tuleks ellu viia ja luua.

Teine samm on siis muutuste elluviimine, ehk siis leida omale kas toitumisnõustaja või toitumisterapeut, kes neid teemasid valdab ning navigeerib ka muudes teemades (mitte ainult toitumise paika panemises, sest minu praktika on näidanud, et kui on probleem sügavam ja emotsionaalsem, siis toitumiskavast üksi ei piisa, sest inimene on üks tervik, teda ei saa võtta osadeks ja tegeleda ainult ühe osaga eraldi) nagu emotsioonide vabastamine ja nendega tegelemine ning põhjuste ja sümptomite juurpõhjuste otsimine. Üheks väga heaks tehnikas, mis toimib hästi ka näiteks kehaga sõbraks saamise puhul ning ka kehakaalu kaotamise plaani puhul - selleks on Sinu edasist arengut toetav vestlus ehk siis popima väljendusega coaching. Arengut toetav vestlus on terapeudi ja kliendi vaheline vestlus/dialoog, kus terapeut aitab klienti suunavate küsimustega, et klient jõuaks ise tema enda sees oleva vastuseni. See on väga tõhus meetod! Uskumustega saab tööd teha nii arengut toetavas vestluses, kui ka teetatervendamise tehnikaga. Mõlemad on väga tõhusad.

Ja kolmas samm ning see kõige olulisem samm on arvake ära mis...! Loomulikult nende asjade elluviimine ehk siis oma igapäeva ellu rakendamine! Sest kui neid soovitusi ei tee, siis muutust ei pruugi (sellisel määral) toimuda! Tean, mida ma räägin, olen ise neid punkte ikka ja jälle ning korduvalt läbi teinud. Just sellepärast ma teangi neid soovitusi jagada. Aga no nagu öeldakse....eks omal nahal kogetu on ka vajalik


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: